Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chovatelské aspekty zooterapie

2. 5. 2012

Nezávislý chovatelský klub, Havlíčkova 590/5, 293 01 Mladá Boleslav

IČO 67 67 72 15, tel. 722 724 797, e-mail:nchk@centrum.cz

www.nchk.estranky.cz

 

zve srdečně všechny zájemce o zooterapii na Setkání návštěvních týmů

s tématikou

 Chovatelské aspekty zooterapie

 

Dne :                                 10. 6. 2012 od 9. 00 – 15. 00

Místo konání: Ekocentrum Domu dětí a mládeže, Jaselská ulice, Mladá Boleslav

Program : bude upřesněn dle zaslaných příspěvků

Příspěvky : prosím zasílejte ve Wordu, prezentace tradičně v PowerPointu

Navrhované okruhy příspěvků :

·         Charakteristika plemene (včetně domácích koček), s nímž pracuji, jeho povahové vlastnosti, výhody a nevýhody (např. typ srsti, línání, velikost, hmotnost, dědičné choroby,  imunitní systém, potravní zvyklosti a typ krmiva atd.)

·         Vhodnost různých plemen koček pro různé typy zařízení a věkové kategorie klientů (např. zařízení, které se svými zvířaty navštěvuji, jak se tyto kočky temperamentově hodí ke klientům, případné problémy)

·         Veterinární aspekty Návštěvní služby, resp. zooterapie (použitá očkování, čipování, veterinární prohlídky, případná kastrace zvířat, dopad provozování zooterapie na zdravotní stav zvířete, doba trvání návštěv, únavnost zvířete, způsob relaxace po vykonané návštěvě, případně březost a návštěvy, odchov mláďat a návštěvy, stáří zvířete a jeho vliv na provádění zooterapie atd…)

·         Welfare zvířat používaných v zooterapii – pohoda těchto zvířat v domácím prostředí versus pohoda v cílovém zařízení, míra stresu, kterému je zvíře vystaveno (vzdálenost od cílového zařízení, způsob přepravy atd.) ochrana proti týrání

·         Další okruhy podle zkušeností dobrovolníků pracujících se zvířaty

 

Přihlášky:             zasílejte mailem spolu s příspěvky na výše uvedenou adresu nejpozději do                       1. 6. 2012

Poplatek : protože se jedná o nekomerční stránky, nemůžeme tuto informaci uvádět. Je ale lidový a občerstvení je v ceně. Pro informaci prosím pošlete mail.

 

                                                                                                                          Těšíme se na Vás