Jdi na obsah Jdi na menu
 


Honey Bear- druhý bratr Ragdollů

7. 2. 2009

 

 

Tvrdí se, že toto je „nejsladší kočka na světě“ s povahou dítěte. Je příbuzná ragdollům z IRCA. Má velké zavalité tělo (cobby) podobné Peršankám, ale s plošší hlavou, malýma kulatýma očima posazenýma směrem ke stranám hlavy. Jejich neplstnatící srst a límec jsou velmi husté a hedvábné. Preferovanou varietou je černobílá s bílou „slzou“ na čele a bílá skvrna na špičce ocasu. Ocas je někdy dokonce „proužkovaný“ jako u skunků. Honey Bears dospívají pomalu. IRCA tvrdí, že Honey Bears byli vytvořeni genetickou manipulací z genů skunků, které byly vkříženy k předkům Honey Bears. Inu, další z legend…

  Tito „Méďové“ jsou  velké kočky připomínající klauna. Jsou velmi zvědavé, oduševnělé a dychtí po mazlení, odměnách a všech projevech lásky svých majitelů. Příležitostně je pud sebezáchovy nutí schovat se před neznámými osobami do doby, než se cítí v jejich přítomnosti v bezpečí a spokojení.

   Někteří chovatelé říkají, že jejich Honey Bear má spíše psí povahu, než kočičí. Jiní dodávají, že jejich „Méďové“ milují vodu a  rádi se s nimi sprchují. Někteří „Medvídci“ Vás  také rádi všude následují, aby se ujistili, že jim neuteče nic zajímavého.