Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červení Ragdollové v Austrálii

19. 4. 2009

Červení Ragdollové v Austrálii

 

  Dollywood (les panenek) je jednou z chovatelských stanic Ragdollů v Austrálii, které se zapojily do outcrossového programu zaměřeného na vyšlechtění vlastních zdravých linií červených ragdollů a odvozených barev. Tento outcrossový program probíhá pod záštitou Waratah State Cat Alliance.

  CHS Dollywood vkřížila do plemene RAG Domácí červenou kočičku „Dollywood Redy Steady Go“, výstižně pojmenovanou podle dlouhé cesty, kterou tento outcrossový program nutně znamená (v překladu :“Připravena vyrovnaně kráčet“). Pro přikřížení domácí kočky se chovatelé rozhodli zejména kvůli její vitalitě, zdraví a pro možnost obohatit jejím genpoolem pestrost následujících linií. V počátcích šlechtitelské práce velmi pomáhalo studium červeného outcrossového programu v Británii, kde chovatelé vkřížili k Ragdollům červenou za použití křížení Birem a Domácích koček a kterým se následně řídilo mnoho dalších zahraničních chovatelů.

  Z následující generace australského outcrossu již pocházela zvířata s překrásnou modrou barvou oka, jak uvádí chovatelka: Dollywood Teddy a Dollywood Pebby. A z generace následující již pocházejí i Ragdollové s modrým ředěním – modrokrémová mittedka Dollywood Tinkerbell  a Dollywood Cinderella.

  Do outcrossového programu se dále zapojila paní Angela Irvinová z CHS Ragtail/Icedoll.

Australští chovatelé jsou na svůj outcrossový program velmi hrdí . Připojili se k němu i další chovatelé : Jacqui a David Richardsonovi z CHS Ragajac a Jacorogue Ragdolls.

  V závěru jejich článku se můžeme dočíst: „To nejdůležitější je, že vždy bylo a je naším zájmem welfare (blaho a prospěch) koček a budoucnost ragdollů v Austrálii.“

 kontakt : http://www.angelfire.com/hi3/Dollywood/index.html